Hatosztályos gimnázium legyen vagy ne?
Category:Jávori Ildikó rovataAmikor SuliStart képességprofil vizsgálatokat végzünk, akkor előtte igen gyakori kérdés a szülőktől, hogy jó döntés-e egy hatosztályos gimnázium, megpróbálkozzon-e a gyermek a felvételivel, vagy nem.
Az egészen biztos, hogy, ha bármilyen tanulási nehézsége van a gyermeknek a részképességeiben, akkor előbb ezeket kell korrigálni és csak azt követően érdemes megpróbálni a felvételit. A hatosztályos gimnáziumokban a még általános iskolás gyermekek felé is a tanulásban magasabb mennyiségi és minőségi elvárásokat támasztanak a Pedagógusok, ezért csakis akkor van értelme belevágni ebbe, ha életkori szinten jó részképességekkel rendelkezik a gyermek. Nem kell, hogy zseni, vagy tehetséges legyen, de azok az alap-részképességek működjenek stabilan és hiba nélkül.
Ebből az a tanácsom következik, hogy a hatosztályos gimibe való felvételi előtt 1 tanévvel már érdemes Szakember tanácsát kikérni ebben és egy képességprofil elvégeztetése sokat tud segíteni a Szülőknek ennek eldöntésében.
Minden szülőnek ez egy komoly stratégiai döntése, így időben át kell gondolni és ha bármi tanulási nehézsége van a gyermeknek, akkor időben korrigálva, még az átjelentkezés előtt lesz jó esélye a gyermeknek a sikeres váltásra. Felhívom a figyelmet, hogy az átíratkozás és a sikeres iskolaváltás nem ugyanazt jelenti. Főleg nem a gyermekek számára. Érdemes erre nagyon figyelni szülőként.